Galerie Františka Romana Dragouna v Písku

X

Přihlášení do administracePreloader
Nahrávám

Víno mezi obrazy

Foto k článku Víno mezi obrazy

Vladimír Tetur představí svá vína v Galerii Dragoun v sobotu 25.5. od 18 hod

Nejstarší zmínka o výrobě vína v rodě Teturů sahá do roku 1620. Od roku 1992 prošlo vinařství Vladimíra Tetura od malého sklepa až po dnešní moderní vinařství, A nese to samá pozitiva – jednoduchý design a moderní technologie… a hlavně skvělá vína pro vás.

Přijďte ochutnat!

V sobotu 25. 5. od 18 hod na vás čeká, kromě ochutnávky vín Vladimíra Tetura z Velých Bílovic, také komentovaná prohlídka vybraných obrazů, občerstvení a jako dárek si domů odnesete linoryt ak. mal. F.R. Dragouna.

 

Cena akce "Víno mezi obrazy" je 500 Kč.

 

Rezervace nutná mailem na info@galeriedragoun.cz nebo telefonicky na 732 402 965.

 

Vinařství Tetur

Nejstarší zmínka o výrobě vína v rodě Teturů sahá do roku 1620. Od roku 1992 prošlo vinařství Vladimíra Tetura od malého sklepa až po dnešní moderní vinařství, A nese to samá pozitiva – jednoduchý design a moderní technologie… a hlavně skvělá vína pro vás.


Vinice Vladimíra Tetura se nachází v katastru Velkých Bílovic v celkovém rozsahu 22 hektarů. Pro výrobu vín jim však hrozny z našich vinic nestačí, proto převážnou část hroznů nakupují od stálých dodavatelů z Velkých Bílovic. Ve vinařství zpracovávají 14 bílých a 11 červených odrůd révy vinné v mnoha kvalitativních skupinách.

 

U Teturů mají rádi jak moderní design, tak moderní technologie.


Mošty a vína bílých odrůd jsou po celou dobu výroby uchovávány v nerezových tancích s řízenou teplotou. Nakvášení červených rmutů probíhá v nerezových vinifikátorech. Červená vína leží ve speciální místnosti ve velkoobjemových sudech (5000 litrů) od renomovaného francouzského bednářství Seguin Moreau a v barrique sudech (225 litrů) od firem Nadalie, Francois Fehrer a Seguin Moreau. Prostory pro zrání červených vín jsou proskleny s automaticky udržovanou teplotou a vlhkostí vzduchu.
Přestože patříme k větším vinařstvím, stále se snažíme zastávat filozofii menších rodinných podniků tj. osobní přístup, vstřícnost a otevřenost.
Být velkým vinařstvím neznamená být obyčejný, konvenční nebo mainstreamový, jak se někdy nehezky říká. Naopak! Je víc času na výrobu vína ne jedním stylem, ale více způsoby. Vyrábí mimo jiné i naturální/autentická vína, mezi která patří Chardonnay Tomala, které je vyrobeno Kachetinskou metodou, což znamená, že víno 10 měsíců leželo na rmutu, dále stejně vyrobené Rulandské modré, Old Style Veltlínské zelené a Tramín červený, Chardonnay Remake a z 20 položek červených vín, které máme v nabídce, jich splňuje autentické normy (do 66 mg/l veškeré síry) hned 15 položek.

 

… uvidíme, jaká vína nám Vladimír Tetur při ochutnávce nabídne.


Těšíme se – na vína i na vás.

Galerie Dragoun