Galerie Františka Romana Dragouna v Písku

X

Přihlášení do administracePreloader
Nahrávám

Víno mezi obrazy - vinařství Palavín 21.6.

Foto k článku Víno mezi obrazy - vinařství Palavín 21.6.

Přijďte v pátek 21. června od 18 hod ochutnat vína z Pálavy z oblasti pod Stolovou horou.

V pátek 21.6. od 18 hod na vás čeká, kromě ochutnávky vín Rodinného vinařství Palavín, také komentovaná prohlídka vybraných obrazů, občerstvení a jako dárek si domů odnesete linoryt ak. mal. F.R. Dragouna.

Cena akce "Víno mezi obrazy" s Rodinným vinařstvím Palavín je 380 Kč.

 

Rezervace nutná mailem na info@galeriedragoun.cz nebo telefonicky na 732 402 965.

 

  

Tomáš Šťastný:

Rodinné vinařství Palavín se nachází v malebné vesničce Bavory přímo pod Stolovou horou v chráněné krajinné oblasti Pálava.

Psal se rok 1997 a náš děda, Miroslav Šťastný, založil po dlouholeté zkušenosti s výrobou vína firmu Palavín. Víno pro něj byla vášeň i koníček, který přenesl z generace na generaci, až k nám. Po převzetí mnoha zkušeností od dědy jsme založili rodinnou tradici. Ve vinařství se můžete potkat s dědou Miroslavem, tetou Lenkou a s námi,Víťou a Tomem. Cílem nás všech je se nadále rozvíjet, vyrábět kvalitní vína a mít spokojené zákazníky.

Výroba a archivace vína se odehrává ve starých kvelbených sklepech ze 17. století, které jsou vybaveny moderními technologiemi. Zároveň se však držíme i tradičních a léty prověřených postupů. Bílá vína zrají převážně v nerezových tancích, kde zachováme jejich ovocnost a svěžest. Červená vína necháváme zrát v dubových sudech.
Hrozny z Mikulovské podoblasti zpracováváme co možná nejšetrnějším způsobem a necháváme tak vyniknout jejich terroir. Věnujeme se převážně starým odrůdám jako jsou Ryzlinky, Rulandy a Sauvignon. Najdete u nás ale i pár novošlechtěnců jako je třeba Pálava nebo PIWI odrůdy Solaris a Hibernal.

Rádi se Vám osobně představíme a dáme ochutnat naši práci.... v Galerii Dragoun, v pátek 21.6. od 18 hod.