Galerie Františka Romana Dragouna v Písku

X

Přihlášení do administracePreloader
Nahrávám

TANEC MEZI OBRAZY 13. července

Foto k článku TANEC MEZI OBRAZY 13. července

Na tanečním workshopu TANEC, PROSTOR A ČAS si vyzkoušíte, že obrazy jsou inspirující... i k pohybu.

 

Taneční workshop:

Sobota 13. července, 10 - 13 hod

Workshopem „Tanec, prostor a čas“ Vás povede zkušená lektorka Naďa Hlaváčková, která působí jako lektorka v Centru moderního umění DOX, na Západočeské univerzitě v Plzni a Karlově Univerzitě v Praze.

Nepotřebujete žádnou zkušenost s pohybem ani tancem.... prostě se přijďte bavit. Workshop je určen veřejnosti (15+).

 

Co s sebou:

Pohodlné oblečení umožňující volný pohyb, teplé ponožky. Karimatka vítána.
Pití a malou svačinu.


Cena workshopu:

250 Kč

 

Zajímavosti:

Workshop "Tanec, prostor a čas" je jedinečným spojením výtvarného umění a pohybu.

Cílem tohoto workshopu je prozkoumat vztah mezi vizuálním uměním a tancem v inspirativním prostředí galerie. Jedná se o multižánrový projekt, který propojuje výtvarné umění a tanec. Tanečníci mohou obrazy (vizuálně) používat jako inspiraci pro své pohyby.

 

Myšlenka, kdy tanec čerpá inspiraci výtvarnými díly a jde o dialog mezi živým tanečním uměním a statickým výtvarným uměním, vychází z řady uměleckých teorií. Jedna z nich spočívá v myšlence synestezie, kde jeden druh uměleckého projevu (např. vizuální umění) evokuje reakci v jiném smyslovém vnímání (např. pohybu nebo rytmu).

Historicky byly tanec a výtvarné umění často propojeny v rámci různých kulturních a náboženských rituálů a oslav. Například v mnoha kulturách byly tančeny rituální tance u maleb nebo u soch, tance byly důležitou součástí ceremoniálu.

 

Záměrem workshopu je, aby si účastníci vyzkoušeli, že (klasické) výtvarné umění může inspirovat a je využitelné i v dnešní době.

Lektorka Naděžda Hlaváčková působí jako vyučující na několika institucích (střední škola, univerzita – Západočeská univerzita v Plzni a Karlova Univerzita v Praze, Centrum moderního umění DOX aj.). Ve svém výzkumu se soustředí na problematiku uměleckého, filosofického a také vědeckého přístupu k tělu a tanci. 

 

 

Akce je podporována městem Písek - převzal nad ní záštitu starosta města.