Galerie Františka Romana Dragouna v Písku

X

Přihlášení do administracePreloader
Nahrávám

První tematická výstava

Foto k článku

Přijďte se podívat na Dragounovu portrétní kresbu uhlem z období let 1937 – 1945, kdy studoval u Maxe Švabinského.

Ak. mal. František Roman Dragoun je mezi odborníky považován za skvělého portrétistu. Jeho kresby a studie postav jsou fascinující, proto první tematickou výstavou, kterou nově otevřená Galerie Dragoun v Písku pořádá, je portrétní kresba uhlem z období let 1937 – 1945, kdy Dragoun studoval u Maxe Švabinského. Výstavu v Galerii Dragoun můžete navštívit od 21. října do 23. ledna.

Výstavu zahájí svým hudebním vystoupením Roman Dragoun.

Od čtvrtka 21. října do neděle 23. ledna budou v galerii vystavené kresby, které Dragoun vytvořil během svého studia na Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1937 - 1945, kdy studoval pod vedením Maxe Švabinského, jenž je považován za zakladatele českého moderního výtvarného umění 20. století.

V Galerii Dragoun bude k vidění cca 50 kreseb uhlem, portrétů a výtvarných studií rukou.

Tematická výstava Portrétní tvorba uhlem bude zahájena ve čtvrtek 21. října od 17 hod hudebním vystoupení syna ak. mal F.R. Dragouna, hudebníkem a skladatelem Romanem Dragounem.
Galerii Dragoun můžete navštívit každý den od pondělí do neděle od 10 do 18 hodin na adrese Jungmannova 186, Písek (budova pod Českou Spořitelnou směrem na Velké náměstí).