Galerie Františka Romana Dragouna v Písku

X

Přihlášení do administracePreloader
Nahrávám

Kreativní vzdělávání v praxi

Foto k článku

Roman Dragoun a Milan Princ nám ukáží, jak lze propojit hudbu, slova a výtvarné umění - nebo-li hodina dějepisu, českého jazyka a hudební výchovy v galerii.

Nevíte, co přesně zahrnuje pojem kreativní vzdělávání?

Podle britské definice kreativního vzdělávání to je vzdělávání uměním s využitím možností a technik uměleckých oborů a kreativních průmyslů, dále rozvoj kreativního myšlení dětí a mladých lidí a rozvoj inovativních přístupů k učení.


Na píseckém gymnáziu se o realizaci tohoto modelu do praxe snaží a věřme, že úspěšně, v rámci projektu „PÍSEK – KULTURA A HISTORIE".

Multižánrového semináře, který se uskuteční v Galerii Dragoun v pátek 21. ledna od 14 hod, se zúčastní studenti 2. ročníku Gymnázia Písek a určitě si na něj v budoucnu vzpomenou nejen Ti, kteří si zvolí hudební výchovu jako maturitní předmět.


A kdo bude „hlavní hvězda“ semináře? No, kdo jiný než syn Akademického malíře Františka Romana Dragouna – Roman Dragoun, kterého doprovodí jeho textař – písecký rodák, autor hudebních textů, Milan Princ.

Studenti se seznámí s jejich tvorbou v kontextu kultury v Písku. Roman Dragoun nám ukáže, jak lze propojit hudbu, slova a výtvarné umění. Ale nebude to jenom hudba samotná, půjde o práci s textem a melodií nebo o hudbu spojenou s obrazem.

Takže pokud si neumíte představit, jak lze vyučovat např. dějepis či literaturu jinak než ve školní třídě, zveme vás, s laskavým svolením pedagogů a studentů z píseckého gymnázia, do Galerie Dragoun, na jejich hodinu.