Galerie Františka Romana Dragouna v Písku

X

Přihlášení do administracePreloader
Nahrávám

Řezbář a malíř Vladimír Müller v Galerii Dragoun

Foto k článku

Prodejní výstava proběhne v týdnu od čtvrtka 24. listopadu do neděle 3. prosince. Výtěžek bude věnován Městskému středisku sociálních služeb v Písku.

Řezbář a malíř Vladimír Müller je (nejen) písecké veřejnosti znám hlavně díky svým betlémům. Ačkoli výtvarné umění nestudoval, věnoval se mu celoživotně. Největší úspěch mu přinesly řezbářské práce. Jeho betlémy jsou známy po celé republice, najdeme je v soukromých sbírkách i muzeích.

Kromě výtvarných děl a řezbářských prací byl pan Vladimír Müller znám svým písmomalířstvím, návrhy slunečních hodin a kovových mříží do kostelů a kapliček, které najdeme na mnoha místech v Písku i okolních vesnicích.
Výstava v Galerii Dragoun, která proběhne v týdnu od 24. listopadu do 3. prosince, bude prodejní. Budete tak mít možnost si díla Vladimíra Müllera nejen prohlédnout, ale i zakoupit.

Vladimír Müller, rodák z Bakova nad Jizerou, prožil v Písku značnou část svého života. Poslední dobu svého života strávil v píseckém Městském středisku sociálních služeb, kde se o něj velmi hezky starali. Proto se dcera Vladimíra Müllera rozhodla, že část sbírky obrazů a reliéfů prodá a finance věnuje jako poděkování za péči o tatínka právě MSSS.

Ve čtvrtek 24. listopadu v 17 hod tak bude zahájena prodejní výstava vybraných obrazů, soch a reliéfů. Ceny děl budu v hodnotě 300 – 1.000 Kč, ale rozhodnete-li se věnovat více, podpoříte tak péči o další klienty MSSS, neboť celá vybraná částka bude věnována Městskému středisku sociálních služeb v Písku. Zakoupením díla Vladimíra Müllera tak uděláte radost nejen sobě, ale učiníte i dobrý skutek.

Kromě výstavy Vladimíra Müllera si budete moci v Galerii Dragoun prohlédnout i stálou výstavu děl ak. mal. F.R. Dragouna i tematickou výstavu Kresby uhlem.
A co měli společného ak. mal F.R. Dragoun s Vladimírem Müllerem? Oba měli rádi město Písek a oba u sebe vždy nosil skicák a kamkoli šli (v případě Vladimíra Müllera i jel na kole), si do něj kreslili a zaznamenávali nápady pro další zpracování.

Ak. mal F.R. Dragoun a Vladimír Müller společně v Galerii Dragoun od 24.11. do 3.12., denně od 10 do 17 hod.

Těšíme se na Vás.